Za závermi maďarskej Grand Prix 2011

V očakávaní letnej prestávky maďarský Hungaroring predstavil vzrušujúci preteky pre fanúšikov Formuly 1. Hlavným faktorom bolo premenlivé počasie - jazdci začali na medzipodrážke a potom postupne prechádzali na hladké. Bližšie k cieľu dážď pokračoval, ale mal pravdu, kto sa rozhodol zostať na trati. Fotografický prehľad spoločnosti AvtoMania.

4. Sébastien Buemi (Toro Rosso)

5. Pretekári by tiež mali vyzerať krásne, vrátane Sebastiana Vettel (Red bull)

6. Mechanika Lotus Renault GP zdokonaľuje Heidfeldovo auto

V zákulisí maďarskej Grand Prix 2011: piatok

7. Pita praxe pre Paul di Resta (Force India)

8. Daniel Riccardo (HRT)

9. Pit-stop Sebastian Vettel (Red Bull)

10. Za sekundu:

11. Krabice Vodafone McLaren Mercedes

12. Lewis Hamilton (McLaren)

13. Ferrari: "Je to zvláštny deň pre Fernanda - oslavuje svoje 30. narodeniny.Ak je známy svojou láskou k číslam, stojí za zmienku, že Majstrovstvá Maďarska bude jeho 30. v Ferrari".

14. Mark Webber (Red Bull) prichádza na jamkovú dráhu

15. Zranené krídlo Mark Webber v prvom zasadnutí voľných pretekov na Hungaroring

16. Paul di Resta (Force India) jazdí okolo vodného parku

17. Bernie Ecclestone kráča bravčové mäso telefonicky

18. Vitaly Petrov (Lotus Renault)

19. Heikki Kovalainen (Lotus)

20. Mechanik Vodafone McLaren

21. pneumatiky Pirelli

Za výpravami maďarskej Grand Prix 2011: kvalifikácia (sobota)

22. Príchod Jensona Buttona (McLaren) a Jessice Michibata

23. Manželka Fernanda Alonsa (Ferrari), Raquel Rosario

24. Adrian Sutil (Force India) prišiel so svojím otcom (Jörgom)

25. Bernie Ecclestone - prezident Formula 1 Manažér

26. Michael Schumacher (Mercedes GP)

27. Kľúč

28. Počasie bolo premenlivé. Na fotografii Paul di Resta (Force India)

29. Prilby mechanika Force India sú veľmi podobné McLaren

30. Lewis Hamilton (McLaren)

31. Rubens Barrichello (Williams)

32. Veliteľský most Lotus Renault GP

33. Riaditeľ spoločnosti Pirelli Motorsport Paul Hembri v komentári k výsledkom kvalifikácie navrhol, že väčšina tímov si vyberie taktiku troch zastávok, aj keď stav trate na Hungaroring sa neustále zlepšuje, preto je možné, že sa niekto pokúsi riadiť dlhšie segmenty. Paul Hembri "Dnešná kvalifikácia bola jednou z najintenzívnejších v tejto sezóne a jeho výsledok bol doslova rozhodnutý v posledných sekundách." Zaujímavé je, že Lewis Hamilton zachránil pneumatiku SuperSoft, takže poďme vidieť, možno zajtra bude skúsiť trochu inú taktiku. väčšina jazdcov plánuje jazdiť s tromi zastávkami, ale stav trate sa neustále zlepšuje, čo by malo umožniť predĺženie segmentov. Je pekné, že Sergio Perez vstúpil do prvej desiatky, takže zajtra čakáme na zaujímavý závod ".

34. Prvé miesto na štartovacej sieti dostal Sebastian Vettel, ktorý mu jasne dáva dôveru po neúspešnom vystúpení v minulosti Grand Prix. Za ním sa usadili dva McLaren - Lewis Hamilton a Jenson Button (2. a 3. miesto). Zástupcovia tímu Ferrari - Felipe Massa a Fernando Alonso (4. a 5.), na 6. mieste, Mark Webber.

Za závermi maďarskej Grand Prix 2011: nedeľa
Prehliadka jazdcov

35. Mark Webber (Red Bull)

36. Vitaly Petrov (Lotus Renault) a Vitantonio Liuzzi (HRT)

37. Malý Barrichello

38. Podivný "klobúk" od Sebastiana Vettela (Red Bull)

Za závermi maďarskej Grand Prix 2011: preteky

45. Na asfalte neboli žiadne veľké kaluže, takže FIA ​​rozhodla o tradičnom štarte bez účasti bezpečnostného vozidla. Vettel si udržal výhodu polohovej pozície v prvom rohu, Alonso porazil Mass, vodiči McLaren bojovali navzájom, ale udržali si svoje pozície, Rosberg porazil Webber a Alonso. V prvom kole neboli žiadne nehody - všetci 24 pilotov naďalej bojovali.

46. ​​Výmena pneumatík pre Sebastiena Buemiho (Toro Rosso)

47. Dokončenie 18., Daniel Riccardo dosiahol lepší výsledok v krátkej pretekárskej kariére vo Formule 1. Jeho partner Vitantonio Liuzzi mal menej šťastia: z dôvodu problémov s rovnováhou sa na poslednom mieste dostalo Talian. Daniel Riccardo (18.): "Vo všeobecnosti som s pretekom spokojný - to je môj najlepší výsledok v troch etapách, vždy som nevedel, aké miesto som obsadil, mal som dnes veľa zastávok." Do konca pretekov som bol spokojný s rovnováhou auta a bol schopný riadiť niekoľko dobrých kruhov.Jisto, že by som mohol urobiť oveľa lepšie - musíme analyzovať priebeh pretekov, aby sme dosiahli ďalší pokrok.Na Nurburgring som urobil veľký krok vpred v porovnaní s Veľkou cenou Veľkej Británie, dnes som bol schopný znovu pridať.Je dôležité, aby sme si vybrali správny prístup a musí sa na to držať Organizácie občianskej spoločnosti v budúcnosti. Samozrejme, že počas letnej prestávky, budem rád mať na pamäti, maďarskej Grand Prix ".

48. Marussia Virgin Racing Boxes

49.

50.

51. Počas maďarského preteku v zastávke Nick Heidfeld došlo k problémom pri montáži kolesa, motor pracoval dlhý čas pri vysokých rýchlostiach na stacionárnom a chladiacom systéme sa nepodarilo vyrovnať - vypukol oheň a dokonca malý výbuch.

52. Nick Heidfeld: "Neúspešný závod, nedokázal som sa dostať na cieľovú čiaru druhýkrát za sebou, a preto som zúfalý. Druhá zastávka bola dlhšia, ako sa očakávalo, auto sa prehrialo a všimol som si, že dym pochádza z chrbta. Potom sa situácia zhoršila - plamene sa objavili - takže som sa musel zastaviť na strane odchodu z jamy a zastaviť preteky. Posledné dve etapy neboli vôbec tak, ako som očakával, ale teraz máme niekoľko týždňov na to, aby sme redistribuovali úsilie a po augustovej prestávke sme boli silnejší. ".

Videozáznam odobratý z opačného tribunu zobrazuje podrobnejšie dôsledky požiaru a akcie hasičského zboru:

53. Schumacherovo auto stratilo rýchlosť, nemecký bol nútený zastaviť kvôli problémom s prevodovkou.

54. Lewis Hamilton (McLaren) viedol boj aj na tráve

55. V 37. kole Alonso strávil tretiu zastávku na 40. pneumatikách Webber. Hamilton a Massa sa premenili na jamky a na 42. Vettel dostali nový set - vybrali tvrdší, ale ťažký Soft na Red Bull Racing. Rovnaké pneumatiky dostali Petrov a Button - ich zdroj umožnil pretekárom dokončiť bez ďalšej zastávky. Osudu pretekov opäť rozhodla stratégia..

Za scénami maďarskej Grand Prix 2011: skončiť

56. Jenson Button s dôverou priniesol preteky do víťazstva - druhý v sezóne a 11. v kariére. Prvé víťazstvo Britona zvíťazilo v roku 2006 v Hungaroring av roku 2011 ihneď skončilo prvé v 200. Grand Prix v jeho kariére.

57. Držiteľ pozície na pozícii Sebastian Vettel nedokázal zabrániť náporu pretekárov McLarenu a nakoniec sa umiestnil na druhom mieste, čo môže byť považované za dobrý výsledok, pretože si udržuje silné vedenie v individuálnom šampionáte..

58. Gratulujem Jessike Michibate, celému tímu Otca a Buttona

59. Finalisti

60. Sebastian Vettel (2. miesto): "V prvom segmente som mal nejaké problémy so stredne ťažkými pneumatikami, Lewis Hamilton bol trochu rýchlejší a potom som sa dostal do druhého kola príliš široký - podmienky na trati boli veľmi ťažké. Aktívne som zaútočila a ja som sa pokúsila vyhnúť limitu, v určitom momente som si uvedomil, že som neskoro vstúpil na turnúru a vyrovnal dráhu, pretože viem, že biele čiary a zelená farba na cestách sú veľmi šmykľavé a auto sa dá ľahko otočiť. v tomto momente som stratil vedenie ".

61. Podľa počtu bodov zaznamenaných na Hungaroring, Ferrari stratil McLaren a Red Bull Racing. Fernando Alonso opäť vo štvrtom závode v rade sa postavil na pódium a Felipe Massa skončil šiesty. Fernando Alonso (3. miesto) "Ďalšia strela na stupňoch víťazov, štvrtý v poradí - sme boli konkurencieschopní na štyroch rôznych trasách, aj keď jarné počasie v tomto roku nám neumožnilo získať maximum z auta." "Vývoj tímu dáva dôveru pred zostávajúcimi pretekami sezóny, hoci Teraz čakám predovšetkým na nastávajúcu príležitosť, aby som si dýchal, mesiac sa ukázalo byť mimoriadne napätá, myslím si, že všetci, najmä členovia tímu, si zaslúžili malú dovolenku, dnes sa vyskytlo veľa ťažkých situácií, ale my sme sa dobre vyrovnali s našou prácou, na slicky, keď znovu pršalo V tom momente bolo auto veľmi rýchle na mäkkejšom kaučuku, ale nepodliehalo panike a potom sme prešli na tvrdšiu kompozíciu Zaujímavý vzrušujúci závod chcem zablahoželať Jensonovi - oslávil svoj dvestostý závod najlepším možným spôsobom ".

62. Jenson Button (1. miesto): "Dnes by som chcel povedať poďakovanie tímu: auto fungovalo perfektne za všetkých podmienok a všetky naše taktické rozhodnutia boli správne, zaslúžili sme si toto víťazstvo a ja som bol veľmi potešený, že som stál na pódiu vedľa mojich závodný inžinier Dave Robson - prvýkrát sa zúčastnil takéhoto ceremoniálu, pretek bol naplnený, Lewis a ja sme bojovali dobre, keď sme boli v prvých dvoch pozíciách, obaja sa dostali na hranicu, medzera sa znížila a opäť sa zvýšila v závislosti od prevádzky. zábava a naozaj ľúto Nepodarilo sa nám byť na pódiu, víťazstvo je dokonalý spôsob, ako osláviť svoju 200. Grand Prix a teraz môžeme byť v dobrej nálade na to, aby sme mohli ísť na letnú dovolenku.Vieme, že máme skvelé auto, preto navrhujem, aby ste sa tešili ostatným a ešte viac hovorili v Spa-Francorchamps Som rád, že myslím na nadchádzajúcu preteky ".

63. Šampanské

64. Jenson, Lewis a Jessica

65. Hosteska

66.

Prebieha veľká letná prestávka, ale súperi dokázali presvedčiť Red Bull Racing, aby bojoval - v posledných troch pretekoch vyhrali víťazstvo pretekárov Ferrari a McLaren. Druhá polovica šampionátu sľubuje, že je neuveriteľne zaujímavá.!