V pretekoch na 50 kilometrov vyhral Mexičan v sandále a sukni

Nedávno sa v mexickom meste Puebla konal ultramaratón s názvom Ultra Trail Cerro Rojo. Dĺžka trasy, vrátane bežiaceho terénu, bola 50 kilometrov. Táto udalosť by určite ignorovala svetové médiá, ak nie pre extravagantné oblečenie víťaza súťaže žien. Maria Lorena Ramirez bežala v sukni a sandále vyrobené z pneumatík.

(Celkom 6 fotografií)

Zdroj: BBC

22-ročná Maria je jedným z pôvodných obyvateľov Mexika - Taramary. Samozrejme, že nemá odbornú prípravu. Dievča sa zaviazala k pasúcej sa ovce, ktorá prešla na deň 10-15 kilometrov.

Pre víťazstvo v ultramaratóne, ktorý sa zúčastnilo približne 500 bežcov, získal Mexičan šesť tisíc pesosov (320 dolárov). Mimochodom, minulý rok sa Maria umiestnila na druhom mieste v 100 kilometrovom maratóne v meste Chihuahua.

Ľudia z Taraumara sú známi tým, že medzi svojimi synmi majú veľa extrémne vytrvalých bežcov. Maratónsky bežec Christopher McDougall analyzoval tento jav vo svojej knihe Born to Run (Born to Run) a vysvetlil ho skutočnosti, že Taramara: